SİTE ZİYARETÇİ SAYACI

SİTE ZİYARETÇİ SAYACI

Site Ziyaretçi Sayacı nedir? Ziyaretçi sayacı web sayfanızı o gün kaç kişinin ziyaret ettiğini gösteren bir çeşit kronometre gibidir. Sitene ziyaretçi sayacı ekleyerek toplam kaç kişi siteni ziyaret etmiş görebilirsin, tek yapmanız gereken sayaç modelini seçmek. Sayaç modelini seçtikten sonra sayacın kodlarını bularak web sayfası kodlarınızın içinde istediğiniz yere yerleştirmeniz yeterli. Böylece hem siz sitenize kaç kişinin girdiğini görebilirsiniz hem de o an sitede olan ziyaretçiler anlık olarak o an kaç kişinin sitede aktif olduğunu görür. Karşılıklı güven kazanmanın en önemli yollarından biridir. Online ziyaretçi bilgisi siteler için çok önemli olmasa da önemli bir veridir diyebiliriz. Online ziyaretçi adetleri tek başına dahi sitenin genel ziyaret oranı hakkında fikir verebilir. Ancak bu özelliği daha çok ziyaretçilere yönelik olarak sitemizde kullanıyor olmamız daha uygun olacaktır.

Ziyaretçi Sayacı neden tercih edilmelidir?

Ziyaretçi sayacı kullanarak sitemizin ziyaretçi durumunu öğrenmek faydamızadır. Oturum (Ziyaretçi), sitenize giriş yapan kişiyi ifade eder. Ziyaret ise o kişinin dolaştığı sayfa sayısını gösterir. Örnek olarak sitenize 1 kişi girdiğini ve 13 tane ürününüzü dolaştığını varsayalım. O zaman Oturum 1 iken, ziyaret 13 olacaktır.

 

Ziyaretçi sayılarınızı takip etmeniz sitenize en çok hangi dönemlerde ziyaret olduğu yönünde size önemli bilgiler sağlayacaktır.

Bu bilgileri lehinize kullanmanın en güzel yollarından biri, ziyaretçi sayınızın azaldığı dönemlerde promosyon ve kampanyalar düzenleyip bunları duyurmak böylece ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu şekilde ziyaretlerin azaldığı dönemlerde yaşanabilecek olası sipariş kayıplarını telafi edebilirsiniz. İnternet son yıllarda reklam verenler için çok önemli bir mecra haline geldi ve önemi her sene giderek artıyor. Reklam verenlerin büyük bölümünün teknik bilgi yetersizliğinden faydalanarak son derece yanıltıcı yöntemlere başvuruyorlar. Dikkatli olun ve sitenizi doğru şekilde yönetin.

organik hit fiyatları, 
organik hit satın al, 
organik hit satışı, 
organik trafik fiyatları, 
organik trafik satın al, 
organik trafik satışı, 
organik ziyaretçi fiyatları, 
organik ziyaretçi satın al, 
organik ziyaretçi satışı

,organik hit ücretleri,
ucuz organik hit,
kaliteli organik trafik,
organik hit siteleri,
organik hit nedir,
organik hit,
organik trafik,
organik ziyaretçi,
organik hit pro,
organik hit r10,
organik hit net,
organik hit programı r10,

Bu yazımız hakkındaki görüşlerinizi bize iletebilirsiniz